מחלות יונים- דרכים להימנעות

כאשר יונים נכנסות אלינו הביתה, מסתתרות בגומחה כלשהי, יש לכך שתי השלכות לא נעימות. עניין ראשון הוא, שהדרך שבה אנחנו מגלים על הדיירים החדשים היא באמצעות הרעשים שהיונים מייצרות- הרעשים הללו יכולים להפחיד אותנו או סתם להטריד אותנו. השלכה שנייה ויותר מסוכנת היא השלכה בריאותית- קינון יונים בבניין שלנו עלול להעביר אלינו מחלות יונים, אשר יכולות לפגוע בגוף האדם בצורה משמעותית. מכיוון שכך, חשוב לטפל בהקדם ביונים אשר נמצאות אצלנו בבניין או להקדים תרופה למכה באמצעות חסימת מקומות פוטנציאליים, שיכולים לשמש את היונים.

​​​​​​​

באילו מחלות מדובר

כאשר מזכירים את הנושא של מחלות יונים, מדברים על מגוון רחב של סכנות בריאותיות, שמציבות היונים לאדם. סכנה אחת היא הופעתן של תופעות אלרגיות שונות- בעיקר גירויים בעור וקשיים בנשימה. עם זאת, היונים מסוגלות להביא עימן גם נזקים משמעותיים יותר לבריאות שלנו- היונים נושאות חיידקים שונים, שעלולים לפגוע במערכות השונות בגוף שלנו באופן דרמטי. מדובר על נזקים למערכת העיכול, למערכת הנשימה, נזקים לנשים בהיריון ואף נזק למוח שלנו. בחלק מהמקרים, החיידקים הנושאים את המחלות הללו הם מדבקים ביותר, כך שאפילו מגע אקראי בסביבת הקינון של היונה עלול להוביל הדבקה במחלה. החיידקים הללו נמצאים הן ביונים עצמן והן בלשלשת שהן מפרישות. החיידקים מסוגלים להתקיים מספר שבועות ביונה ובלשלשת שלה, לפני שהם לא משפיעים יותר.

איך נמנעים ממחלות היונים

הדרך היעילה ביותר למנוע מחלות יונים בסביבה שלנו היא חסימה מניעתית של מקומות הקינון של היונים- התקנת אמצעים כמו דוקרנים, קפיצים או אמצעים של הדברה אלקטרונית במקומות גבוהים, חשוכים וצרים, יכולה למנוע את כניסת היונים ואת סכנת ההידבקות במחלות. אם כבר ישנן יונים בבית שלכם, חשוב לפעול באופן מיידי. בכל מקרה, אין לנסות להרחיק את היונים בעצמנו- לעיתים, היונה החולה במחלה לא תיראה לנו מסוכנת. כך, אנו נחשוך את עצמנו לסכנת הידבקות במחלה מבלי שנשים לב לכךהרחקת יונים מקצועית- למען הבריאות שלכם

לאור הסכנות המתוארות לעיל ממחלות המגיעות מיונים, אין ספק כי הרחקתן של יונים מהבית שלנו צריכה להיעשות באופן המהיר והמקצועי ביותר- זה שמסוגל להרחיק את היונים בצורה בטוחה, כאשר ההרחקה מתבצעת לא פעם במקומות שדורשים עבודה בגובה. חברת מרחיקון היא הכתובת שלכם לכל מקרה בו אתם נתקלים באורחים לא רצויים אלו בבית שלכם. במידת הצורך, אל תהססו ליצור עמנו קשר מיידית.

תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק